Alcatel Move Time

Alcatel Move Time İhtiyaçlarınıza Yanıt Oluyor

Herkesin zaman zaman kendisi için ya da çocuğu için akıllı saat arayışına girdiğini biliyoruz. Siz de çocuklarınız ile beraber en özel akıllı saat kombinlerini tercih edebilirsiniz. Kullanıcılar yazılım ve fiziksel özellikleri bakımından kaliteli ve kullanış açısından pratik olan bir ürün kullanmak istiyor. Konunun başkahramanı çocuklarımız olduğunda tabi ki bizlerin aklına da çok fazla soru geliyor. Gece uykuda başucuna bırakılan bebek telsizlerinden başlayın da, bizlerin iş hayatına döndüğün de kameralar ile incelememize kadar geçen süre de çocuklarımız bizim kontrolümüzde olduğunu düşünüyorduk. Ancak bu kontrol çocuklarımızın okul hayatlarına başlaması ile son buluyordu. Artık çocuklarınızı merak etmeyeceksiniz, çünkü Alcatel Move Time ile artık okul hayatlarında da onlardan haberdar olabileceğiz. Akıllı saatlerin hayatımıza girmesi ile birlikte, sizler de çocuklarınızı içiniz rahat olarak okula yollayabilecek ve okuldan çıkınca ne yaptığını öğreneceksiniz. Alcatel Move Time serisi de böylesi harika bir cihaz. Tam olarak çocuklarından haberdar olmak isteyen tüm anne babaların kullanması gereken bir akıllı saat serisi. Bu seri sayesinde çocuğunuz ile her an iletişimde kalabilirsiniz. Genel olarak Alcatel Move Time kurulumu oldukça basit. Akıllı saati aktif etmek ve çocuğunuzdan haberdar olmak için yapmanız gereken tek şey ürün kapağını açıp boşluğa SIM Kart takmak. Alcatel Move Time serisi SIM kart aracılığı ile çalışmaktadır. Daha sonra cep telefonunuz ile akıllı saat arasında bağlantıyı kurmak için Android ve IOS tabanlı telefonunuza market üzerinden uygulamasını kurmanız gerekiyor. İki işletim sistemi içinde akıllı saat uygulamasının desteği mevcuttur. Akıllı saat telefonunuzun IMEI numarasını isteyecektir. Bu bilgininde sisteme işlenmesinden sonra akıllı saatiniz ile telefonunuz eşleme edilmiş demektir. Böylelikle çocuğunuz ile her zaman iletişim kurmaya devam edeceksiniz. Siz çocuğunuz ile iletişim kurabilirken aynı zamanda çocuğunuza sizinle iletişim kurabilecek. Bu gibi konuların ayrıntısını merak ediyorsanız maceramıza katılmalısınız. Alcatel firmasını bilen tüm kullanıcılar, firmanın başarısını zaten biliyordur. Ancak firma ile tanışmamış kullanıcılar internet üzerinden Alcatel Move Time inceleme konularını araştırabilir. Araştırma yapan tüm kullanıcıların rastladığı gibi Alcatel Move Time serisi akıllı saatler konusunda başarıya ulaşmış nadir firma ve seriler arasındadır.

Move Time Serisi Hayatınızı Kolaylaştırmak İçin Var

Çocuklarınız bu cihaz ile birlikte dijital bir göstergesi olan saatine kavuşacak. Bu saat çocuklarımızın adımlarını ölçtüğü gibi, çocuklarımızın birçok bireyi aramasına yardımcı oluyor. Move Time serisi çocuklarınız için tam güvenlik önlemi demektir. Bu akıllı saat sayesinde çocuklarınız ile tam olarak iletişim kurabilirsiniz. Akıllı saatiniz sayesinde çocuğunuzun nerede ve ne yaptığını görebilirsiniz. Cihaz size her anı bildirimler yoluyla haber vermektedir. Move Time serisi akıllı saatlerinin kadran bölümünde birçok düğme vardır. Bu düğmeler yoluyla çocuğunuz size konum bilgisini gönderebilir ve mesaj yoluyla iletişim kurabilir. Acil durumlar da ise çocuğunuzun sizinle iletişime geçmesi gerektiğinde kadran kısmında bulunan SOS tuşu, çocuğunuz için kurtarıcı görevi görecektir. Çocuklarınız sizin istediği bireyler ile de iletişim kurabilir. Böylece yalnızca sizin ile değil, belirlediğiniz akrabalarınız ve aileniz çocuğunuz ile iletişim kurabiliyor. Çocuklarımızın eline cep telefonu vermektense Alcatel Move Time MT30 modelini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Move Time serisi ürünlerinin en önemli özelliklerinden birisi de akıllı saatimizin GPS takibi yapabiliyor olması. Akıllı saatimiz, elektronik çip mantığında çalışmaktadır. Sizin belirleyeceğiniz alanın dışına çocuğunuz çıktığı zaman sizlere uyarı bildirimleri iletilir. Bu özellik sayesinde çocuklarımız, kontrolümüz dışında yanlış olabilecek konumlardan uzak kalıyor. Bizimle iletişim kurmak isteyen çocuklarımız ise kadranın yanında bulunan mikrofon ve hoparlör sayesinde bizimle telefondan görüşüyormuş gibi iletişim kurabilir. Ancak akıllı saatimiz üzerinde herhangi bir kulaklık girişi bulunmuyor. Çocuklarımız ile iletişimimiz herkes tarafından duyulabilir durumda. Bu da kullanıcılar arasında negatif bir özellik olarak kabul ediliyor, ancak Alcatel Move Time özellikleri bu negatif düşünceleri ortadan kaldırmaya yetiyor. Alcatel Move Time genel yapısı itibari ile kullanıcılarını memnun etmiş durumda yer alır.

Alcatel Move Time Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Move Time serisinin kadran boyutu 0,95 inç büyüklüğündedir. LED bir panel yapısında imal edilen Alcatel Move Time MT30G modeli dokunmatik ekrana sahiptir. Aynı zamanda saatin kadran bölümündeki tuşlar ile yönetilebilen akıllı saat serisi dokunmatik paneli ile çocuklarımızın kullanışını kolaylaştırmaktadır Çocuklarımız ürünleri konusunda oldukça seçici ve farklı renk tercihlerinde bulunabiliyorlar. Alcatel firması bu sorunu göz ardı etmemiş olacak ki akıllı saatimizi iki farklı renk seçeneği ile sunuyor. Renk skalası göz alıcı mavi üzerine turuncu renk, diğer seçenek ise turuncu ve mavi şeklinde yer alıyor. Ürün üzerindeki tuş yapısı ise yeşil renk olarak düşünülmüş. Kullanıcıların genel talebi genel olarak renk seçeneklerinin arttırılması yönünde. Alcatel Move Time özellikleri gereği suya karşı dirençli bir yapıda tasarlanmış bir üründür. Çocuklarımız doğaları gereği genel olarak su ile oynamayı sever. IP65 sertifikası sayesinde akıllı saatimiz hem suya karşı, hem de toza karşı korumalıdır. Cihaz üzerinde 370 mAh kapasitesine sahip bir batarya bulunmaktadır. Bu batarya gücü ortalama olarak aktif kullanımda 2 günde tüketilmektedir. Saatin elbette hızlı şarj modu da düşünülmüş, kutu içerisinden çıkan Micro USB kablosu ile akıllı saatimizi hızlı bir şekilde şarj edebiliriz. Bu gibi özellikleri ile Alcatel Move Time serisi, bizler için hak ettiğimiz kaliteyi vermiş oluyor. Bir diğer akıllı saat hakkında merak edilen konu ise, fiyat durumu. Kullanıcılar beğendikleri bu modeli satın almadan önce fiyatlarını merak ediyor. Alcatel Move Time fiyat konusunda da kullanıcılarını üzmek istememiş ve bu serinin ürünlerini indirimli bir fiyat üzerinden satışa sunmuş durumda. Telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde akıllı saatin kullanımı oldukça kolaylaşıyor. Cep telefonunuz üzerinden yapacağınız alan belirlemesi ile çocuğunuz o alanın dışına çıktığında akıllı saat, sizi bildirim yolu ile uyarır. Böylece tekrar çocuğunuz ile iletişim kurarak, yanlış bir durum yaşanmasını önlersiniz.

Çocuğunuz İçin Doğru Olanı Yapın

Move Time serisi akıllı saatler Türkiye pazarı içerisinde yerlerini aldı. Ancak bahsedilen bu akıllı saatler; gündemde ki diğer akıllı saat modelleri ile karıştırılmaması gerekiyor. Çünkü Alcatel Move Time MT10G ve Alcatel Move Time MT40 modellerinin yanı sıra tüm Move Time serisi akıllı saatler çocuklarınızın saat üzerinden oyun oynamasına izin vermiyor. Çocuklarının telefon ve ya tablet bağımlılığından kurtulmasını isteyen tüm anne ve babalar için biçilmiş kaftan modeline gelen Move Time serisi; bu tür düşüncelere sahip tüm anne babalar tarafından satın alınabilir. Cihaz üzerinde CE ve WEEE gibi önemli sertifikalar mevcut. Kullanıcılar bu sertifikalar sayesinde ürün ilk satışa sunulduğunda büyük bir ilgi gösterdi. Move Time serisi bağlantılarının tamamını Bluetooth üzerinden gerçekleştirmektedir. Ürün ilk kurulum aşamasında Bluetooth 4.0 versiyonu ile gelmektedir. Ürünün satın alma sürecinde iki farklı türde kayış seçeneği mevcuttur. İsterseniz 18 mm kalınlığında deri bir kayış ya da 18mm kalınlığında silikon bir kayış tercih edebilirsiniz. Günümüzde akıllı saatlerin insanları kurtardığı bilinmektedir. 2018 yılında İngiltere’de kalp krizi geçiren bir adamın kalp ritmi sensörü ile durumunu fark eden akıllı saat, ilk yardım ekiplerine haber vermişti. Alcatel Move Time SW10 modeli ve tüm seri içinde aynı özellik düşünülmüş. Alcatel Move Time serisinin yaratıcıları ürün içerisine kalp ritmi sensörü de yerleştirmiş. Cihazın arka kısmında bulunan kalp ritmi sensörü çocuğunuzun kalp atışlarını takip edecektir. Ancak kalp sensörünün doğru çalışması için akıllı saatin çocuğunuzun koluna sıkı bir şekilde takılması ve hareket ettirilmemesi gerekmektedir. Alcatel Move Time akıllı saat özellikleri oldukça popülerdir. Akıllı serisinin arka tarafında yer alan şarj soketi kısmı da bulunmaktadır. Tam amacına hizmet etmesi için ve çocuğunuzun güvenliğini sağlamak istiyorsanız Alcatel Move Time serisi tam olarak size göre diyebiliriz. Akıllı saat modellerinde 96x64 piksel ekran çözünürlük yoğunluğa sahiptir.

Herkesin İsteğine Göre Bir Move Time Serisi

Genel yapısı itibari ile 5-9 yaş arası çocuklar için üretilen bu akıllı saat modeli; her kullanıcının isteği doğrultusunda şekil almış bir ürün denilebilir. Mavi kayış, turuncu kasa yapısı ve modern yeşil tuş kombinasyonu ile Alcatel Move Time Akıllı Saat kategorisinde üst segmentlerde yer almaktadır. Genel yapısı kavisli bir panel içerisinde olan Alcatel Move Time serisi, silikon kayışı ve modern yapısı ile çocuklarımızın bileklerine rahat bir şekilde oturuyor ve çocuklarımızın ince bileklerine rahatsızlık vermiyor. Ürün üzerinde 2.41 cm yani 0.95 inç büyüklüğünde OLED ekran mevcut. OLED ekran olmasından kaynaklı olarak cihaz, çocuklarımıza net bir görüntü kalitesi sunuyor. Ürünü yakından inceleyen kullanıcılar; akıllı saat modelinin genel itibari ile kaliteli olduğunu söyleyen, günümüzde biz büyüklerin kullandıkları akıllı saat modellerinin yanında Alcatel Move Time serisi akıllı saatlerin kalın kaldıklarını söyleyebiliriz. Ancak Alcatel Move Time yorum araştırması yapan tüm kullanıcılar; akıllı saat serisini kullanan tüm çocukların bu akıllı saati sevdiğini, kullandığını ve rahatsız olmadıklarını göreceklerdir. Sanırım yapımız gereği, çocuklarımızdan farklı düşünüyoruz. Alcatel Move Time akıllı saat serisi modellerinde kurulum aşamasında 512 Ram ve 4 GB harici depolama alanı olduğunu belirtmekte fayda var. Ürün hard disk sayesinde arttırılabilir durumda değil. Ancak sadece çocuğumuzun güvenliği için ve bizimle iletişim kurabilmesi için tasarlanan bir üründe 4 GB gibi bir depolama alanının olması yeterli olacaktır. Alcatel Move Time akıllı çocuk saati serisi, GPS belirlemesini, LBS, GSM ve Wi-Fi teknolojileri ile yapmaktadır. Çocuğunuzun kapalı alanda ya da açık alanda bulunması fark etmeyecek ve çocuğunuzun konumu anlık olarak takip edebileceksiniz. Ancak merak etmeyin Ürün üzerinde bulunan Wi-Fi özelliği, internet dolaşımına izin vermiyor. Kullanıcıların talepleri arasında bulunan, çocuğum telefonlardan uzak kalsın, internet zorbalığına maruz kalmasın talebi Alcatel firması tarafından unutulmamış. Çocuklar konusunda kullanıcıların taleplerini toplayan Alcatel Move Time akıllı çocuk saati serisi; “Okul Zamanı” modu ile çocuğunun akıllı saatine bildirim gitmesini engelleyebiliyor. Böylece çocuğumuz kendini derslerine adapte edebilir. Alcatel Move Time uygulama ile modlar arası geçiş yapabilir ve güvenli alan seçimi değiştirilebilir. Çocuklarımızın kullanım şeklinden dolayı kordon yapısı ne kadar sağlam olsa bile kordon değişimi gerekebiliyor. Alcatel firması bu durumu çözmek adına; kutu içeriğine Alcatel Move Time yedek kordon yerleştirmiş durumda. 370 mAh batarya gücüne sahip Alcatel Move Time akıllı saat serisi, 8 saat boyunca aralıksız konuşma süresi sağlamaktadır. Ortalama 1,5 saat şarj etme süresi ile diğer rakip firmalara oranla kısa bir şarj edilme süresi sunmaktadır. Alcatel Move Time yedek parça konusunda da kullanıcılara yeterli ilgiyi göstermektedir. Herhangi bir sorun ile karşılaştığınız da Alcatel teknik servisleri ile iletişim kurabilirsiniz. Alcatel akıllı saat modellerinde yaşadığınız sorunu yetkili personele anlattığınız da sorunun çözümü servis ise ürünü getirmeniz istenebilir. Ancak yaşadığınız sorun kolay bir çözüme bağlı ise yetkili personeller size videolar ile yardımcı olacaktır. Alcatel Move Time kordon yapısı ile kaliteli bir malzeme ile üretilmiştir. 18 mm edatında ki boyutu ile çocuğunuzun kolunu acıtmaz ancak çocuğunuz için maksimum güvenlik önlemleri alır.

Alcatel Move Time ile Çocuklarınızı Koruyun

Move Time serisi 4.5G internet bağlantısını kullanıyor. Daha önce belirttiğimiz gibi akıllı saat internet bağlantısına izin vermiyor. Cihaz üzerinde bulunan 4.5 internet bağlantısı çocuklarımızın bizler ile iletişim kurmasına, sesli mesajlar göndermesine olanak tanıyor. Saatin üzerinde yer alan kamera eklentisi ile çocuğunuz sizinle görüntülü olarak görüşme yapabilir. Elbette saat ilk kurulum aşamasında bu özellikler ile birlikte gelmemekte, ürün kurulumdan sonra Android veya IOS bağlantısı bulunan akıllı telefonlarınız ile entegre edilmelidir. Entegre işlemi bittikten sonra uygulama üzerinden Alcatel Move Time kişi ekleme işlemi yapılmalıdır. Akıllı saat modelleri birden fazla birey ile iletişim imkânı sunmaktadır. Bu bireyler tamamen sizin kontrolünüzde olacak ve kişiler üzerinde istediğiniz gibi değişiklik yapma hakkına sahip olacaksınız. Move Time serisi ürünlerinin kendine özgü bir şarj girişi vardır. Ürünün arka kapağı kısmında bulunan bu şarj giriş, cihaz kutusundan çıkan orijinal şarj kablosu ile şarj edilmektedir. Alcatel Move Time şarj kablosu kendine özgü olmasından dolayı, herhangi bir kaybolma durumunda farklı bir kablo ile şarj edilemeyeceği için yeni bir kablo edinme problemi ortaya çıkmaktadır. Ancak bu soruna takılmayın, çünkü Alcatel Move Time ürünleri uygun fiyatlara ve indirimli kampanyalar ile satılmaktadır. Alcatel Move Time dokunmatik paneli tüm seri için geçerli olmamakla birlikte seri geneli için kullanılmaktadır. Günümüzde çocuklarımızın dokunmatik cihazlara ne kadar alışkın olduklarını biliyoruz. Ancak dokunmatik paneli bulunmayan Alcatel Move Time akıllı saat kullanımı, dokunmatik paneli bulunan cihazlara oranla aynı doğrultu da kolay bir yapıdadır. Cihazın kadran bölümünde bulunan tuş kombinasyonları ile cihazınızı kontrol etmeniz oldukça kolay bir yapıdadır. Alcatel Move Time serisi akıllı çocuk saati olmasından dolayı tamamen biz, aileler için tercih edilebilir durumdadır. İş yoğunluğu ya da başka bir durum sebebi ile çocuklarımızın an ve an nerede olduklarını takip edemeyebiliriz. Zaten böyle bir durumun söz konusu olması bizleri paranoyak edebilir. Uygulama üzerinden çocuğunuzun geçmiş konumunu görebilir ve kuşkulandığımız durumları kontrol altına alabiliriz. Alcatel Move Time akıllı çocuk saatinin kullanımından sonra ürünün sıfırlanmasını isterseniz diğer rakip teknoloji ürünlerine nazaran bu işlem zor değildir. Alcatel Move Time reset işlemi uygulama üzerinde kolayca yapılabilmektedir. Yetkili servise götürmeniz gerekmektedir. Alcatel Move Time akıllı çocuk saatinin kullanıcılar arasındaki yorumları incelendiğinde gayet başarılı bir şekilde çalıştığı söylenebilir. Çocuklarından sürekli haberdar olmak isteyen bizler için tercih edilebilir bir ürün konumundadır. Çocuklarımız için Alcatel Move Time serisi ürünlerini incelemek isterseniz Trendyol mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.