Keçiboynuzu Özü 680 G

4.6
92Değerlendirme
412
Tahmini Teslimat:3 - 16 Aralık

Ürünün Kampanyaları

30 TL ve Üzeri Kargo Bedava

Ürün Bilgileri

Detaylı Ürün Açıklaması

AKSU VİTAL KEÇİBOYNUZU (HARNUP) ÖZÜ


Ürün tanımı: Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerde doğal olarak yetişen keçiboynuzu, ağacından meyvesine, meyvesinden tohumuna çok farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Ülkemizde keçiboynuzu yöresel olarak “Harnup”, “Harup”, “Boynuz”, “Buynuz” ve “Kerti” gibi isimlerle anılmaktadır. 

Keçiboynuzu Pekmezi Doğru Bilinen Yanlışlar

Keçiboynuzu üretimi vakum altında olduğundan sıcaklık 60°C’yi geçmez. Böylece HMF değeri yükselmez. Bu madde üretimin kontrolü için indikatör yani belirleyici olarak analizi yapılan bir bileşiktir. Bunun miktarının yüksek olması, diğer istenmeyen zararlı bileşiklerin yani kanserojenlerin de yüksek oranda oluştuğunun göstergesidir.

Keçiboynuzu Pekmezinde Soğuk Sıkım Yöntemi Uygulanır mı?

Keçiboynuz pekmezi üretiminde soğuk proses kesinlikle mümkün değildir. Soğuk sıkım çeşitli yağlı tohumların mekanik yöntem uygulanarak yağ çıkarılması işleminde kullanılır. Bu yöntemde 27 °C'nin altında üretim yapılır ve keçiboynuzu üretiminde kullanılmamaktadır. Bu kadar düşük sıcaklıkta üretim yapılırsa oluşan maddede mikroorganizma üremesi olur. Üreme olmaması için koruyucu madde kullanmak gerekir. Ürün yararlı değil zararlı bir hale gelmiş olur. Hiçbir katkı maddesi, şeker ve koruyucu içermez.

Ürün İçeriği: Keçiboynuzu (Harnup) Özü

Kullanımı: Günde 2 defa 1’er tatlı kaşığı içilmesi tavsiye edilir.

Muhafazası: Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Ek Bilgiler: Tüm ürettiğimizin kalite kontrollerini yapmaktayız. Ayrıca Ar-Ge merkezimizde yeni ürünler geliştirmekte, patent ve proje başvuruları yapmaktayız. TÜBİTAK tabanlı 6 çeşit projemiz tamamlandı, ayrıca alınmış patenlerimiz mevcut ve her geçen gün sayısı artmaktadır. Ege, İstanbul ve Düzce Üniversiteleri ile ilgili ortak projelerimiz devam etmektedir. Ar-Ge merkezimize sürekli yeni teknoloji yatırımlarımız devam etmektedir.

- Üretim tesisimizde ISO 22000, ISO 9001 ve Helal standartları uygulanmaktadır.

- İşletme Kayıt No: TR-34-K-048026 

Gramaj: 680 gr

-14%
35,00 TL
30 TL

Satıcı Hakkında

Satıcı Sayfasını Gör

AnteptenGelsin

9.7
Diğer Satıcılar
Tüm Satıcılar (24)
MİKAİL YAŞAR
9.3
Tahmini Teslimat: 3 - 16 Aralık
29,90 TL
BAHARAT NOKTASI
9.5
Tahmini Teslimat: 3 - 16 Aralık
42,90 TL
29,90 TL

Benzer Ürünler

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Ürün Değerlendirmeleri
Keçiboynuzu Özü 680 G
Aksu Vital
Keçiboynuzu Özü 680 G
4.6
92Değerlendirme
64Yorum
ürünü 2.kez sipariş veriyorum çok memnun kaldım hem yoğun kıvamlı tadı güzel ve siseside kullanıma uygun.satici firma ürün zarar görmesin kirilmasin diye çok gü...
Hızlı kargo
lezzeri harika cok memnun kaldim kesinlikle tavsiye ederim
Şikayet Et