Akıllı Saat

6461 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Akıllı Saat

Akıllı Saat Modelleri ile Ayrıcalıklı Kullanım

İlk olarak zamanı gösteren, günün belli dönemlerini birbirinden ayırmaya yarayan ve temel bazı özellikleri haricinde ciddi beklentiler içermeyen ve fazlasını da vadetmeyen bir araç mahiyetinde tasarlanan saatler aradan geçen yıllarda kendilerini yenilemeyi, gündelik hayatın içinde daha geniş yer kaplamayı, bu genişliği de sahip oldukları ekstra özelliklerle elde etmeyi başardı. Kronometresi, hesap makinesi, telefon veya adres rehberi, dünya başkentlerinin saatlerini aynı anda gösterebilen ekranları ile yıllar geçtikçe özelliklerini katlamayı başaran saatler son tahlilde kendilerini ekstra özellikler ve özelleştirilmiş kullanım vaadiyle donatılmış teknolojileri sayesinde akıllı saat kulvarına ulaştırmış durumdadır. Bu aşamada, telefon ve tablet kullanımının gelişimi adına kısıtlandırılması düşünülen çocuklar için akıllı saat modelleri belirgin bir kullanım farkı sunmaktadır. Çocuklar için hususî olarak tasarlanan akıllı saatlerde sim kartsız çalışma özelliğinin yanı sıra 3G teknolojisi, WiFi benzeri ağlar sayesinde lokasyon bilgisi sunma özelliği ve sesli mesaj özelliği gibi önemli, çocukların güvenliğini gözetecek nitelikler bulunmaktadır. Gün içinde pek çok kez, gayriihtiyari de olsa göz atılan saatlere gündelik hayatın artık vazgeçilmezi olmuş teknolojiyi adapte etmek; zaman veya efor kaybını engellemenin ve hatta her şeyden öte gözden kaçmaması gereken arama ve mesajların anı anına gözünüzün önüne gelmesini sağlamanın en kolay yolu olsa gerek. Sportif tandanslı ürünlerde, günlük spor performansının kolayca ölçümlenebildiği ve bu ölçümlerin daha önceki günler ile kıyaslanabildiği modellerin de yer aldığı akıllı saat fiyatları hem online satıcıların belirlediği eksende hem de modellerin sahip olduğu ekstra özellikler minvalinde değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla burada belirleyici unsur, sizin kullanım alanınızdır. Tıpkı teknoloji gibi. Nitekim teknoloji de ucu bucağı görünmeyen bir ummanı insanlarla paylaşan nice alanlara işaret eden kapsayıcı bir tanımlama olsa da herkes kendi kullanımı ölçütünde yararlanmaktadır. Sosyal medya platformlarının hepsine üye olmamak, her elektronik posta sağlayıcısından bir adres almamak, her haber sitesini anı anına takip etmemek gibi konforun ve kişisel prensiplerin ışığında geliştirilmiş kullanım prensiplerine sahip olunan teknoloji çağında akıllı saatlerin sahip olduğu envai çeşit özellikten, kendi ihtiyaçlarınızı en pratik biçimde giderebileceğiniz modelleri ayırt etmek oldukça kolaylaşmaktadır. Sayfamızda yer alan akıllı saatlerin bulunduğu kategoriyi derinlemesine inceleyerek ve kendi ihtiyaçlarınız ya da beklentileriniz ölçütünde akıllı aramalar yaparak size hitap eden sim kartsız veya sim kartlı akıllı saat modellerini gözünüzün önüne taşıyabilirsiniz.

Çocuklara Özel Akıllı Saatler

Pek çok pedagogun, psikoloğun ve sağlık alanında doğrudan çocuk sağlığı ile ilgilenen profesyonelin tavsiyesi; çocukların teknoloji ile kısıtlı ölçüde tanıştırılmaları ve birlikteliklerinin ebeveyn kontrolünün dışarıdan sağlandığı, ayarlı bir kullanım standardı ile yürütülmesinden yanadır. Bu prensiplerin teknolojinin ulaştığı en ütopik noktalardan birisi olan akıllı saat özellikleri ile gözetilmemesi pek tabi ki düşünülemez. Sayfamızda pek çok farklı satıcının, dolayısıyla pek çok farklı marka ve modelin yer aldığı akıllı saat çocuk için tasarlanmış alternatif ürünlerle de dolu bir kategoridir. Sim kartsız çalışma özelliğinin bu minvalde ebeveynler için gözetilen en önemli niteliklerden birisi olduğu söylenebilir. Sim kartsız çalışmasına rağmen aileler için güvenliğin tahsil edilmesine dönük olarak 3G teknolojisinden yararlanma ve dolayısıyla GPS, LBS, Wi-fi veya AGPS gibi lokasyon bazlı aramalara müsait olan akıllı saat bileklik gibi kullanılmasıyla da çocuklar için ayrı bir şıklık teşkil edecektir. Lokasyon özellikleri vesilesiyle gün içinde çocukların geçtiği noktalara tek tuşla ulaşılabilen, oluşturulacak güvenli bölgenin dışına çıktığı takdirde ebeveynlere uyarı gönderilebilen modellerinin yer aldığı akıllı saat telefon özelliği de görmekle birlikte sim kartsız olmasından mütevellit sadece oluşturulacak güvenli listelerin aranmasına ve liste dışındakilerin aramasına kapalı olma niteliklerine sahiptir. Acil durumlara karşılık geliştirilmiş S.O.S. tuşu ile SMS vasıtasıyla ana numaraya konum iletme veya acil arama seçeneklerine de sahip olan akıllı saat modellerinde haritadan anlık konum alma veya geçmişe dönük takip etme özellikleri de bulunabilmektedir. Çocukların güvenliği, günümüzdeki en büyük ihtiyaçlar arasında gelmekte; bu güvenliği sağlarken onların psikolojik gelişimlerini olumsuz etkilememek de gözetilecek yegâne düstur olarak dikkat çekmektedir. Bütün bu güvenlik prensiplerinin yanı sıra adımsayar, eğlence ve öğrenmeye dayalı matematik oyunları gibi ek özelliklere de sahip olan ve çocuklar için hem zaman kontrolü hem de ebeveynlere yönelik bir güven mekanizması oluşturabilecek özellikler barındıran akıllı saatlerin sahip olduğu farklı renk ve model alternatifleri aracılığıyla çocukların kendi beğenilerine dönük ürünleri tercih etme imkânı gelişmekte, bu sayede ona sunduğunuz seçim şansı ile elde edeceği tercih edebilme, bu tercihe dönük elde ettiği materyale sahip çıkabilme bilincinin gelişmesi mümkün olmaktadır. Özgürce tercihlerini gerçekleştirebildiği bir alışveriş tecrübesini ona aşılamanız, aldığı kararlara saygı duyduğunuzu gösterecek ve onun karar alabilme, bu kararlarının sorumluluğunu üstlenebilme veya kararları sonucu elde ettiklerini koruyup gözetebilme gibi reaksiyonlar geliştirmesine vesile olacaktır.

Akıllı Saatlerde Doğru Kullanım

Uygun fiyatlı akıllı saat arayışınızda sona yaklaştığınızı düşünüyorsanız, kullanım standartları ekseninde doğru unsurları bir araya getireceğinizden emin olmanız gerekmektedir. Doğru akıllı saat kullanımının püf noktaları arasında bildirimler gelmektedir. Gün içinde alınan sosyal medya ve arama, mesaj benzeri telefon bildirimlerinin pek çoğu maalesef gereksiz detaylar içerebilmektedir. Bu detaylara rağmen telefonda bildirim kontrolü yapmak, akabinde dikkat dağıtıcı pek çok siteyi ziyaret etmekle, yahut sosyal medyanın derinliklerinde kaybolmakla nihayet bulmaktadır. Dolayısıyla iyi bir akıllı saat kullanımının yolu, bildirimleri anı anına kontrol ederek telefonla geçen zamanı minimuma indirebilmekte gizlidir. Bunu, bu hususla dolaylı yoldan alakadar bir başka nokta takip etmektedir. Bir iş yemeğinde, sevgilinizle buluşmada, aile toplantısında veya dost meclisinde aktarılan hararetli bir konuşmayı bölmek pahasına cep telefonuna bakmak, muazzam bir kabalık örneği olarak adlandırılabilmektedir. Kabalığa mahal vermemek adına, nazik bir göz hareketi ile akıllı saat üzerindeki bildirimi kontrol etmek mümkün olmaktadır. Konuşma özelliğine sahip kulaklıklı akıllı saat modellerinden birisini tercih etmeniz hâlinde gün içindeki uzun telefon konuşma fasıllarını telefonunuzu çantanızdan çıkarmadan dâhi yapabilme imkânı bulabilirsiniz. Bunu yaparak dolaylı yoldan, telefonlar aracılığıyla yayılan radyasyonu da bertaraf etmiş olacaksınız. Spora önem veren bünyelerin spor sırasında bölünmeye mahal vermemesi adına kullandıkları akıllı saat modelleri ile gelen aramaların cevaplanması, online varlığın takibi gibi teknolojik kullanımların yanı sıra adım sayar gibi spor fasıllarının da takibine müsait özelliklere ve hatta tansiyon ölçen akıllı saat modellerine sahip bir aksesuara önem vermemesi de beklenemez. Sahip olduğu farklı niteliklere göre müzik çalma, telefonda çalan müziğe yön verme, durdurma veya başlatma gibi özellikler barındırabilen akıllı saatler de kullanım beklentiniz ��erçevesinde tercih edebileceğiniz ürünler olarak dikkat çekmektedir. Navigasyonun önemini bilenler için; kalabalık ortamlar, şehirlerdeki aşırı kalabalıklaşmalar, artan mekân sayıları ve bunlara mukabil hız kavramının önemini daha da artırması ile gidilecek yere olabildiği kadar erken varmak daha da elzem hâle gelmiştir. Akıllı saatler, barındırdıkları navigasyon özelliği sayesinde telefonunuzla eşzamanlı biçimde fakat ondan daha hızlı ve zahmete mahal bırakmayacak hâlde gidilecek yeri tespit edebilmekte, kullanım prensipleri dolayısıyla bilhassa araç kullanımında büyük kolaylık sunmaktadır.

Doğru Akıllı Saat Tercihi

Teknolojinin püf noktası, doğru ürünü tercih edebilmekte yatar. Geliştirilen teknolojik aygıtlar arasından kendi ihtiyaçlarınız ve imkânlarınız ölçütünde ideal olarak nitelendirilebilecek ürünleri tercih etmeniz, onları edinmeniz hâlinde başarılı bir alışveriş gerçekleştirmiş, verimli bir kullanım elde etmeye bir adım yaklaşmış demeksiniz. Edindiğiniz akıllı saat önerileri ışığında yaptığınız aramalar da sizin için kafa karışıklığınızı gidermeye yetmemiş olabilir. Akıllı saatler gündelik hayatın ezelden beridir alışılagelmiş bir kullanım nesnesi olmadığından mütevellit, her kullanıcıya göre farklı performans algısı oluşturmaktadır. Ancak tercih edeceğiniz ürünü gözetirken kendi imkânlarınızı ve sahip olduğunuz teknolojik altyapıyı göz önünde bulundurarak belirli bir eleminasyon gerçekleştirebilirsiniz. İlk evrede, kullandığınız cep telefonunun işletim sistemini öğrenerek işe koyulabilirsiniz. Zira piyasadaki ürünlerin çoğu hatlı akıllı saat modelleri olmakta, yahut telefonunuza eşlik etmek üzere tasarlanmaktadır. Dolayısıyla mevcut telefonunuz ile edineceğiniz akıllı saatin teknolojisinin birbirine uyumu en önemli kriterdir. Misal, Apple Watch ürünler iPhone modelleri ile uyumlu tasarlanmaktadır. Ya da Android Wear saatleri, Android 4.3 veya üstü telefonlarda çalışmak üzere geliştirilmiştir. Dolayısıyla, akıllı saatlerde ilk gözetilecek husus mevcut akıllı telefonunuzun işletim sistemidir. Bu kriterin akabinde ekran rengi gelmektedir. Zira Pebble benzeri cihazlardaki e-ink teknolojisi kullanılmış cihazlar dış mekânda verimli bir okuma tecrübesi sunmakta; Apple Watch benzeri akıllı saat teknolojilerinde ise içeriğin full renk özellikte görüntülenmesi mümkün olmaktadır. Dolayısıyla bu kıyas, akıllı saat batarya kriterini ortaya koyabilen bir sonuca bizi ulaştırmaktadır. Nitekim e-ink teknolojisine sahip modeller renkli ekranlara kıyasla iki ilâ üç gün daha fazla pil ömrüne sahip olmaktadır. Tabii bütün bunların yanı sıra kullanım prensipleri de gözetilmelidir. Akıllı telefon teknolojisi ile herkes dokunmatik ekranlara alışmış durumda. Bu alışkanlıktan ötürü akıllı saat tercihinde de dokunmatik ekran ilk akla gelendir. Fakat bazı modellerde ekran kaydırma işlemi için fiziksel düğmelerin yer aldığı, dolayısıyla klasik saat görünümüne yakın bir imaja sahip olduğu söylenebilir. Dolayısıyla telefonlarda gözden düşmüş olan tuş takımı veya fiziksel yönlendirme seçenekleri; akıllı saat modellerinde tekrar işlevselleştirilmekte, kullanıcılara ek seçenekler sunulmaktadır.

Geçmişten Günümüze Saatlerin Değişimi

Günümüzde kullanıcıların kameralı akıllı saat modellerine kadar varan teknoloji soslu saat tercihlerinde geçmişten itibaren süregelen inovatif gelişmeler büyük rol oynamaktadır. Herkesin mâlumu olduğu üzere, artık sadece zamanı ölçmekle kalmayan; kolda taşınabilen bir teknolojik aygıt hüviyetine bürünen saatler moda aksesuarı veya lüks imaj özelliğine sahip. Günümüzde ise analog mu, dijital mi tartışmaları bir yana dursun; su geçirmez akıllı saat modellerinin kaç metre derinliğe kadar etkili olduğu konuşulmaktadır. Su geçirmez akıllı saatler sualtı sporları için uygundur. Sualtı alanındaki spor branşları ile ilgilenen birçok kişi, gerek kronometre gerekse farklı fonksiyonları gerekçesiyle akıllı saatleri tercih etmektedir. Suya dayanıklılıkları derinliğe göre değişen saat modelleri, kullanıcılar tarafından son dönemde sıkça tercih edilmektedir. Bazı saat modelleri ise hem dokunmatik özelliğe hem de fiziksel düğmelere sahip olarak karma nitelikler barındırmaktadır. Her şeyin akabinde bir de bildirim özelliği gözetilmektedir. Üretilen akıllı saat modellerinin hemen hemen hepsi titreşim yahut aydınlatma fasilitesiyle çağrı, SMS ve elektronik postaları kullanıcılara sunmaktadır. Fakat sosyal medya konusunda hassasiyete sahip bireyler için akıllı saat tercihinde sosyal medya entegrasyonunun gözetilmesi en ideal sonucu sağlayacaktır.

Akıllı Saatin Geçmişi

Pek çok farklı modele, tasarıma, özelliğe sahip olan ve hatta çeşitlilik adına bilahare akıllı saat kordonu dâhi tedarik edilebilen akıllı saatler günümüzde teknolojinin ulaştığı en harika detayları barındırmaktadır. Kullanım kolaylıkları bir yana, barındırdıkları teknolojiler sayesinde hayatı kolaylaştırmayı şiar edinmiş olan bu ürünlerle gün içinde vakit kaybı teşkil eden pek çok hareketten kurtulmak, sohbetlere iştirak ederken cep telefonlarının esaretinden sıyrılmak ve her an her şeyi kontrol edebilecek kudrete ulaşmak mümkün olmaktadır. Toplantılarda, arkadaş sohbetlerinde, aile buluşmalarında ve akla gelebilecek her sosyal ortamda konuşanların dikkatini dağıtabilecek en büyük unsur; durmaksızın istenmeyen bildirimlere de maruz kalabilen cep telefonları olmaktadır. Akıllı saatler ise, sürekli telefon ekranına bakmaktan ve dağılan dikkatlerden insanları kurtarmış bir teknolojik aygıt olmanın da ötesinde sık kullanılan bir aksesuar hâlini almıştır. Geliştirilen modelleriyle çeşitlendirilen ve özellikleri artırılan bu cihazların günümüzdeki örneklerinin ilk emarelerini görmek içinse, 1900’lü yıllara uzanmamız icap eder. Pek tabi ki ilkel saat modellerinde akıllı saat teknolojisinden çok, akıllı saatlere ulaşan yolun inşasını görmemiz mümkündür. Güneş saati gibi kullanımların akabinde istihbarat ve ajanlık amaçlı kullanılan kamera ve benzeri haberleşme teknolojilerinin adapte edildiği saatlere geçiş de ilk akıllı saat örneklerini insanlık tarihine kaydetmiştir. Nihayetinde, 2015 yılı sonrası ciddi anlamda artış gösteren üreticilerinin yanı sıra giyilebilir teknoloji kavramının hayatımızda kapladığı yerin de artmasına mukabil siyah, beyaz, kırmızı ve pembe akıllı saat modelleri gibi renk renk alternatiflerin üretildiği bir teknolojik gereklilik hâlini almıştır. Bu noktada, ihtiyaç duyulan modellerin nitelikleri ve tasarımları tercih aşamasında rehber niteliği taşıyacaktır. Bileklik tarzında, sportif bir görünüme sahip ve ince bir ekrana sahip akıllı saatlerin yanı sıra alışageldik yuvarlak kadranlı, analog saat tarzında tasarlanmış modeller de kullanıcıların ilgi gösterdiği alternatifler arasında yer almaktadır. Renkli veya siyah beyaz ekranlı çeşitlerden, analog görünümlü olmasına rağmen dijital rakamlarla bezeli modellere varıncaya değin oldukça geniş çeşitliliğin yer aldığı bu kategori için Trendyol üzerinde, akıllı saat başlığı altından erişilebilecek olan modellerin akıllı arama fasilitesi aracılığıyla kişisel beğeni ve beklentiler ölçütünde kısıtlanarak önünüze sunulabileceği ve aramanızın sonuçlarına daha hızlı ulaşmanızın sağlanacağı vakidir. Siz de ihtiyacınız olan akıllı saat ve fiyatları hakkında teferruatlı bilgilere ilgili kategoriler üzerinden ulaşabilirsiniz.