Ağırlık Sehpası

86 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Ağırlık Sehpası

Rahat ve kullanışlı bir ağırlık sehpasına sahip olmak bench press başta olmak üzere çeşitli egzersizler için çok önemlidir. İyi bir ağırlık sehpası satın almak sadece antrenmanlarınızı daha etkili hale getirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda egzersizleriniz için sağlam ve güvenli bir platform sağlar. Ağırlık sehpası satın alarak (seçtiğiniz tezgah türünden bağımsız olarak) çeşitli egzersizler yapmanıza izin verecek çok yönlü bir vücut geliştirme aletine sahip olabilirsiniz. Ağırlık sehpası kullanarak vücudunuzun göğüs, omuz ve alt gövde kasları gibi farklı bölümlerini çalıştırabilirsiniz. Ağırlık sehpası modellerini vücut geliştirme aletleri kategorisinde inceleyebilir, Delta ve Voit ağırlık sehpası gibi en popüler ürünleri avantajlı fiyatlarla anında satın alabilirsiniz.

Ağırlık Sehpası Modelleri

İlgilendiğiniz sehpa modeli ne olursa olsun, sehpa satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk ve en önemli kriter ağırlık kapasitesidir. Ağırlık sehpaları taşıyabilecekleri maksimum yüke göre derecelendirilir. Bir sehpanın güvenli kullanım için güçlü olması gerekir. Vücut ağırlığının yanı sıra kaldırılan ağırlığı da güvenli bir şekilde desteklemesi şarttır. En önemlisi, sehpanın kullanacağınız muhtemel ağırlık miktarından daha fazlasını (vücut ağırlığınızla birlikte) taşıyabileceğine dair derecelendirilmiş olmasıdır. Çok fazla hareketli parçalar içeren sehpalar, yüksek ağırlıklarla çalışmak için uygun değildir. Katlanabilir ağırlık sehpası gibi hareketli parçalar içeren bazı modeller, sehpanın kaldırabileceği azami ağırlığı sınırlayan birkaç stres noktası yaratır. Daha yüksek ağırlık dereceleri, ancak güçlü kaynaklar ve minimum hareketli parçalar içeren kaliteli bir tasarımla sağlanabilir.

Ayarlanabilir Ağırlık Sehpaları

Ağırlık sehpaları; düz, eğimli ya da her iki şekilde ayarlanabilir mekanizmaya sahip olabilir. Herhangi bir ayarlanabilir parçaya sahip olmayan düz sehpalar; sağlam, basit ve genellikle eğimli sehpalara kıyasla daha uygun fiyatlı modellerdir. Çok yönlülük ve çeşitli egzersizlerle beraber kullanmak için ayarlanabilir ağırlık sehpası modellerini tercih edebilirsiniz. Ağırlık sehpası fiyatları açısından değerlendirildiğinde ise en pahalı ürünler ayarlanabilir ürünlerdir. Ayarlanabilir sehpaların en önemli özelliği, size birkaç çalışma seçeneği sunmasıdır. Bu gibi modellerin çoğunda, eğimi 0 dereceden (düz), 85 dereceye kadar ayarlamak mümkündür. Bu sehpalar, gerektiğinde düz olarak kullanılabilir ya da çeşitli eğim derecelerine göre ayarlanabilir. 80 dereceye ayarlanabilen eğimli bir sehpa, sırt destekli oturma preslerinde kullanılabilir. Dumbbell press gibi oturma ve sırt destekli egzersizler için kolayca ayarlanabilir. Evde kullanmak için çok yönlü ve iyi bir sehpa arıyorsanız, çok fazla yer kaplamayan ayarlanabilir profesyonel ağırlık sehpası modellerini tercih edebilirsiniz.

Ağırlık Sehpası Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Bir sehpa çok yüksekse ayaklarınızı yere koymakta zorlanmanıza ve sehpada otururken zemini itme yeteneğinizi sınırlamanıza neden olur. Diğer taraftan, çok alçak olan ağırlık sehpaları, ağırlığı tepeye basarken maksimum kuvveti uygulamak için ideal konumda oturmanıza izin vermeyecektir. Bu nedenle seçtiğiniz ürün, ne çok alçak ne de çok yüksek olmamalıdır. Sehpalarda kullanılan standart ölçüler genellikle 17 ″ ve 18 yüksekliğindedir.

Ağırlık sehpasının genişliği, egzersiz performansınızı etkileyebilecek diğer bir faktördür. Sehpa genişliği çoğu modelde genellikle 10 ila 12 inç arasında değişir. 12 inç'ten daha geniş sehpalar, uzuvları serbest bir şekilde hareket ettirmeyi zorlaştırdığından tercih edilmez. Çok geniş bir sehpa, dirseklerin vücut çizgisinin altında hareket etmesine neden olarak hareketlerinizi kısıtlayabilir. Bu, kaldırabileceğiniz ağırlığın kısıtlanması anlamına gelir. Ancak ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, genişliği 14 inç'e kadar olan sehpalar da bulabilirsiniz. Büyük ağırlıkları kaldırırken ayaklarınızı yere, doğru bir şekilde yerleştirmeniz gerekir. Delta ağırlık sehpası gibi popüler modellerin çoğunda üç ayaklı tezgah tasarımı yaygındır. Bu modeller, sehpanın hem sağlam durmasını hem de ayaklarınızı destek ayağı olmadan uygun yere koymanızı sağlar. En iyi ağırlık sehpaları avantajlı fiyatlarla Trendyol'da!